ROZLICZ PIT ZA 2017 szybko i bez błędów Copyright 2009-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.

Rozliczenie PIT za 2017 w 2018 przez internet

Status 412 PIT – deklaracje przesyłane przez Internet

Komunikat „status 412” (niezgodność danych autoryzujących z danymi w dokumencie) dotyczy przypadku, gdy dane identyfikacyjne z bloku danych autoryzujących do podpisywania dokumentu nie są zgodne z danymi zawartymi w bloku danych identyfikacyjnych w zeznaniu.

Błąd 412 oznacza negatywną weryfikację deklaracji, a w konsekwencji druk z takim oznaczeniem nie jest przyjęty przez organ podatkowy i podatnik nie wypełnił swojego obowiązku – nie złożył deklaracji.

Status 412 - weryfikacja negatywna - może dotyczyć nieprawidłowego przenoszenia danych identyfikujących oraz informacji zawartych w formularzu. Wynikać może ze źle zaistalowanego programu e-deklaracje Desktop, ewentualnie błędu oprogramowania udostępnianego przez producenta innego niż Ministerstwo Finansów. Błąd ten może wynikać również ze złego wpisania danych podatnika - stąd warto prześledzić dane, jakimi podatnik posłużył się w trakcie wypełniania deklaracji. Błąd dotyczy niezgodności numeru NIP, numeru PESEL, daty urodzenia, nazwiska, pierwszego imienia.

Piotr Szulczewski
Analityk Bankier.pl Firma i Podatki

  • data utworzenia: 11-10-2016
  • data modyfikacji: 06-12-2017
POBIERZ DARMOWY PROGRAM do rozliczenia PIT 2017

Komentarze

Brak komentarzy
Dodaj swój komentarz