I. KANAŁY RSS
 
I.1. CZYM JEST RSS?

RSS to format stworzony do przekazywania nagłówków wiadomości. Tytuły wiadomości wraz z krótkimi streszczeniami dostępne są natychmiast po ich opublikowaniu w serwisie internetowym. Dodatkowo wszystkie wiadomości podzielone są na kanały tematyczne, co pozwala nam spersonalizować otrzymywane wiadomości. 

I.2. KORZYŚCI Z RSS 

Dzięki RSS nie musimy co chwilę odwiedzać naszych ulubionych serwisów tylko po to, żeby zobaczyć czy nie pojawiły się jakieś nowe wiadomości - zrobi to za nas specjalny czytnik, który pobierze najnowsze nagłówki i zaprezentuje je nam w przejrzystej i czytelnej formie.

I.3. W JAKI SPOSÓB KORZYSTAĆ Z KANAŁÓW RSS PIT.PL?

Do odczytywania wiadomości RSS nie jest potrzebny żaden specjalny program wystarczy przeglądarka WWW. Obecnie większość przeglądarek internetowych posiada wbudowany czytnik kanałów RSS wystarczy kliknąć na ikonę kanału RSS, który chcesz subskrybować i zgodzić się na dodanie wybranego kanału do przeglądarki.

Można też do odczytywania RSS też użyć specjalnego oprogramowania tzw. czytnika. 
Dostępnych jest wiele różnych programów my wymieniamy te najbardziej popularne: Cafe News, RSS Reader, Feed Reader, SharpReader lub BRE info.

I.4. KANAŁY RSS

Znajdziesz tu aktualności podatkowe, codzienny przegląd prasy podatkowej, najnowsze zmiany wskaźników, aktualizacje aktów prawnych, informacje, kiedy wchodzą w życie, aktualne teksty rozporządzeń i ustaw oraz inne przydatne informacje.

PIT.pl - Proste Podatki

Kompendium praktycznych narzędzi i informacji podatkowych. Oferta skierowana do samozatrudnionych, mikrofirm, MSP i osób aktywnych zawodowo oraz podatników indywidualnych rozliczających swoje PITy roczne.

VAT.pl - Proste Podatki dla Firm

Baza wiedzy podatkowej skierowana do podmiotów gospodarczych. Zbiór poradników dotyczących podatku VAT, kosztów i przychodów w działalności gospodarczej oraz informacji jak założyć, prowadzić i rozliczać firmę z fiskusem. 

e-Porady.PIT.pl - Baza rozwiązań podatkowych

Baza rozwiązań podatkowych. Odpowiedzi usystematyzowane w ponad 600 kategoriach tematycznych, rozwiązania konkretnych problemów podatkowych.