W kwestiach związanych z patronatami medialnymi prosimy o kontakt z Biurem Marketingu i PR Bankier.pl:

Dagmara Sapierzyńska
d.sapierzynska@bankier.pl
tel: 22 333 99 04
kom. +48 697 660 688
fax: 22 333 99 98

Wydarzenia pod patronatem PIT.pl

Rewolucyjne zmiany w VAT wyzwaniem dla księgowego w 2014 r.
- Kraków, 05.03.2014 r.

Wrocław, Kraków, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Poznań to miasta na mapie Polski, które w lutym były centrami rachunkowości w Polsce. Nie było wróżb i futurologii, a konkretna, aktualna wiedza. Patrząc w przód rozmawiano o zmianach w podatku od towarów i usług.

Umiejętności i wiedza księgowego mają ogromny wpływ na przyszłość każdego przedsiębiorstwa. Głównym tematem cyklu poprzedzających konkurs "Księgowi Przyszłości", regionalnych konferencji, były zmiany w VAT. Eksperci zaproszeni przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i producenta oprogramowania enova, wyjaśniali wprowadzone regulacje podatkowe. Osoby znane i cenione w branży sprawiły, że w sumie w konferencjach wzięło udział ponad 800 księgowych.Rewolucyjne zmiany w VAT wyzwaniem dla księgowego w 2014 r.

Eksperci z rachunkowości, prawa podatkowego, pracownicy skarbowości, doświadczeni analitycy biznesowi i twórcy najpopularniejszego oprogramowania dla księgowych dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i przekazywali praktyczne informacje, ułatwiające rozwiązywanie problemów, dotyczących VAT i korzystanie z nieuchronnego procesu cyfryzacji każdej dziedziny życia. Wśród prelegentów znaleźli się: profesor dr hab. inż. Zbigniew Luty z Katedry Rachunkowości Finansowej i Kontroli Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przewodniczący Rady Naukowej SKwP, przewodniczący Rady Programowej konkursu "Księgowi Przyszłości", dr Jerzy Hejnar - pracownik naukowy i wykładowca z Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Adam Bącal — absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ, sędzia NSA, specjalizujący się w problematyce prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem podatku od towarów i usług, autor licznych publikacji, Wojciech Lewandowski - pracownik skarbowości, wieloletni wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Krakowie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Łukasz Chłond - menedżer w dziale doradztwa podatkowego Grupy ECA, specjalizujący się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług, podatkiem od czynności cywilnoprawnych oraz opodatkowaniem międzynarodowym, Jadwiga Wojtas - dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu enova z firmy Soneta Sp. z o.o., członkini Rady Programowej konkursu "Księgowi Przyszłości", Sabina Moczko-Wdowczyk - doradca podatkowy, Edyta Piekarska oraz Marcin Muszyński z firmy SaldeoSMART.

Planując projekt, mieliśmy świadomość, że tematyka konferencji jest niezwykle istotna dla każdego pracownika szeroko pojętej księgowości. Cieszymy się z tak ogromnego odzewu ze strony uczestników - mówi Robert Czuła prezes zarządu z firmy Soneta Sp. z o.o., współorganizator wydarzenia – niestety, liczba miejsc była ograniczona i na poszczególne konferencje mogliśmy zaprosić tylko część chętnych.

Wisienką na konferencyjnym torcie było ogłoszenie startu konkursu „Księgowi Przyszłości”. To nowatorskie prezentowanie posiadanej wiedzy pod presją czasu, drużynowego charakteru i niemałych emocji z atrakcyjnymi nagrodami w tle. Mamy nadzieję, że wyjątkowość tego projektu przyciągnie chętnych uczestników.

Konkurs służy upowszechnianiu wiedzy o zawodach związanych z rachunkowością, pokazuje księgowego, jako eksperta, który potrafi prowadzić księgi rachunkowe, zarządza również finansami firmy i doradza zarządowi. Pokazujemy atrakcyjne strony zawodu księgowego i staramy się integrować środowisko - deklaruje dr Teresa Cebrowska, wiceprezes Zarządu Głównego SKwP.

Ta drużynowa rywalizacja to połączenie dobrej zabawy z prezentacją posiadanej wiedzy. Do konkursu mogą zgłaszać się trzyosobowe zespoły, które przez trzy miesiące będą mierzyć się z zadaniami dostępnymi na platformie konkursowej na portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl. W czerwcu finały i uroczysta gala. Do wygrania atrakcyjne podróże zagraniczne i cenne nagrody rzeczowe.

Organizatorami cyklu regionalnych konferencji i ogólnopolskiego konkursu „Księgowi Przyszłości” są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce – największy organizator szkoleń dla księgowych i firma Soneta – producent oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova.


********

Patroni honorowi projektu: Minister Gospodarki, Minister Administracji i Cyfryzacji

Partnerzy honorowi projektu: Prezes Związku Banków Polskich, Prezes Business Centre Club

Partner strategiczny projektu: Wolters Kluwer S.A.

Partner wspierający projektu: SaldeoSmart

Patroni merytoryczni projektu: Przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Rektor Uniwersytetu

Ekonomicznego w Poznaniu, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Rektor Szkoły Głównej Handlowej, Prezes Zarządu Studenckiego Forum Business Centre Club, Prezydent AIESEC Polska

Patroni medialni projektu: PAP Biznes, Money.pl, Vat.pl, Pit.pl, Kariera w Finansach.pl, ERP-view.pl, ERP24.pl,Magazyn IT.pl, capital24.tv, Rachunkowość, Świat Księgowych


Organizatorzy:

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

Najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. www.skwp.pl

Soneta Sp. z o.o.

Wiodący technologicznie producent oprogramowania dla biznesu - enova, tworzonego przez ekspertów z dziedzin zarządzania, finansów i księgowości, handlu oraz kadr i płac. www.enova.pl

Biuro prasowe:

Dominika Kozłowska, dominika.kozlowska@ksiegowiprzyszlosci.pl,697 779 708

Kamila Supron-Kalinowska, kamila.supron-kalinowska@ksiegowiprzyszlosci.pl, 606 445 902