Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

JPK oraz kasy fiskalne

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie wykonywania remontów, napraw instalacji elektrycznych. Jestem płatnikiem podatku VAT, a podatek dochodowy rozliczam ryczałtem ewidencjonowanym. Księgi podatkowe prowadzę w formie papierowej. Od kiedy będę musiał do rozliczeń podatku VAT wprowadzić jednolity plik kontrolny oraz...

Data: 08.09.2017

Wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV

Otrzymałam upomnienie z Poczty Polskiej z wezwaniem do zapłaty abonamentu RTV od 01.2012 r. do 05.2017 r. i informującym mnie o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Z uwagi na fakt, że za wskazany okres opłacam abonament Cyrowego Polsatu nie zastosowałam się...

Data: 02.10.2017

Zatrudnianie męża - zgłoszenie w US

Czy zatrudniając w swojej firmie męża na umowę zlecenie, muszę ten fakt zgłosić w urzędzie skarbowym, czy tylko odprowadzam podatek dochodowy i na koniec roku wystawiam PIT-11?

Data: 08.09.2017

Odprawa

Zwolnili mnie z pracy, umowę mam na czas nieokreślony. Wpisali mi art. 30. Czy należy mi się odprawa? Bo pracodawca twierdzi, że nie.

Data: 06.09.2017

Użyczenie domu na wsi - rozliczenie

Chcę użyczyć dom jednorodzinny na wsi dla przyjaciółki. I moje pytanie brzmi czy muszę to gdzieś zgłaszać. Przyjaciel płaci sam za wszystkie media prąd i wodę, ale na wsiach nie ma czynszów. Czy on musi się jakoś z tego rozliczać?

Data: 18.09.2017

Podatek spadkowy po zmarlej mamie

Mama zmarła 17 lat temu. Ojciec chce sprzedać dom, ale dowiedział się, że ja jestem wielbicielem jednej czwartej po mamie. Nie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe. Czy muszę zapłacić podatek od 25 % wartości domu? Ile on wynosi? Czy jest...

Data: 08.09.2017

Przedawnienie postępowania komorniczego

Komornik chce wejść na moją pensję. Wyrok w tej sprawie zapadł 4 października 2007 roku. Kiedy się przedawnia?

Data: 29.08.2017

Zmiana adresu zamieszkania a US

Czy jeśli zmieniam adres zamieszkania, a nie zmieniłem miejsca zameldowania, to muszę zmienić adres urzędu skarbowego w pracy?

Data: 08.09.2017

Zachowek po ojcu

Mój brat miał 2 dzieci. Najmłodszym dzieckiem nie interesował się od czasu rozwodu. Nie miał z nim żadnego kontaktu. To dziecko nie miało możliwości, żeby poznać swojego ojca. Po śmierci brata okazało się, że brat sporządził testament i do spadku...

Data: 02.10.2017

Podatek od prezentów ślubnych

Co w sytuacji, gdy młoda para otrzymuje np. 60 kopert w prezencie od gości weselnych, a w każdej po np. 700 złotych? Jak wtedy wygląda kwestia podatkowa?

Data: 02.10.2017