Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

Jak długo przechowywać akta osobowe pracowników?

Prowadzę firmę i zatrudniam 7 pracowników. Jak długo powinnam przechowywać akta osobowe?

Data: 14.07.2017

Kara za nie złożenie JPK

Nie wiedziałem, że obejmuje mnie obowiązek złożenia pliku JPK. Nie złożyłem go. Co powinienem zrobić? Jaka czeka mnie za to kara?

Data: 14.07.2017

Środki czystości w kosztach firmy

Czy jeśli prowadzę firmę w domu, to mogę brać faktury na środki czystości i rozliczać je w kosztach?

Data: 19.07.2017

Ile można podarować córce bez podatku?

Czy jeżeli ja podaruję córce 9,6 tys. zł i mój mąż także przekaże taką samą kwotę, to czy córka musi to zgłosić do US?

Data: 31.07.2017

4 dni wolnego na poszukiwanie nowej pracy

Czy mogę zmusić pracownika zatrudnionego na umowie na czas określony, by przed samym zakończeniem obowiązywania umowy wziął przysługujące mu dni wolnego (4 dni), czy jeśli nie wystąpi samodzielnie z wnioskiem lub nie skorzysta z mojej propozycji - muszę mu wypłacić...

Data: 19.07.2017

Wynajem lokalu a zgłoszenie w urzędzie skarbowym

Czy jest możliwość złożenia oświadczenia o wyborze ryczałtu od najmu w terminie późniejszym, np. kilka miesięcy po rozpoczęciu najmu? Nie poinformowałem jeszcze US o wynajęciu lokalu, a wynajmuję go od 3 miesięcy (mam umowę).

Data: 10.08.2017

Dodatkowe dni wolne na opiekę nad dziećmi

Jestem matką dwójki bliźniąt w wieku 2 lat. Ze względu na to, że moje dzieci uczęszczają do żłobka, są bardzo często chore. Słyszałam, że mogę skorzystać z urlopu opiekuńczego na moje dzieci? Ile on wynosi? Na jakiej podstawie jest on...

Data: 14.07.2017

Darowizna pieniężna dla żonatego syna od rodziców

Jak opisać przelew z konta ojca, jeśli matka nie jest uprawniona do dysponowania tym kontem? Czy musi być umowa? Czy konieczna jest zgoda współmałżonka darczyńcy na dokonanie darowizny?

Data: 31.07.2017

Powrót do pracy zaraz po porodzie

Moja pracownica urodzi dziecko za około 3 tygodnie. Twierdzi, że nie chce korzystać z urlopu macierzyńskiego i ma zamiar wrócić od razu do pracy. Czy ma do tego prawo? Czy ja jako pracodawca powinnam się na to zgodzić?

Data: 14.07.2017

Zmiana warunków umowy - praca w domu zamiast w biurze

Pracuję w firmie logistycznej. 2 tygodnie temu pracodawca poinformował mnie, że będę musiał pracować zdalnie z domu. Czy bez aneksu do umowy jest to możliwe? Na jakie dodatkowe przywileje mogę liczyć z tego tytułu? Czy pracując z domu będę musiał...

Data: 14.07.2017