Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

zarządzanie a kpir

Czy jak wpisałem do ewidencji działalności gospodarczej usługi w zakresie zarządzania, to mogę opodatkować dochody w księdze przychodów i rozchodów?

Data: 12.01.2007

firmowy samochód osobowy - koszty

Prowadzę działalność na zasadach ogólnych PKPiR. - Usługi, handel. Posiadam samochód osobowy którego byłem właścicielem zanim zacząłem działalność, po rozpoczęciu działalności wprowadziłem ten samochód do ewidencji środków trwałych i dokonuję amortyzacji, moje pytanie jest następujące: 1. Czy mogę zaliczyć w koszty firmy...

Data: 26.04.2007

Sprzedaż internetowa

Proszę o informację, jakie są formy ewidencjonowania przychodów ze sprzedaży w Internecie dla potrzeb podatku dochodowego i podatku VAT?

Data: 18.01.2008

Wykonywanie usług przez inną firmę

Wykonujemy usługi dla innych firm. Zleceń mamy na razie dosyć sporo. Czy aby nie zatrudniać jeszcze dodatkowych pracowników mogę zawrzeć umowę na wykonanie usług z inną firmą w podobnej branży aby dla mnie wykonywała część tych usług na moim sprzęcie...

Data: 07.07.2010

podatek VAT - zwolnienie

Prowadząc zakład fryzjerski mój przychód miesięczny wynosi 10 000 pln. i jest równy kosztom (pracownicy, media, wynajem lokalu). czy w tej sytuacji (po przekroczeniu obrotów 10 000 euro) muszę płacić podatek VAT od 10 000 pln? Pomimo dużych obrotów zysk...

Data: 01.10.2007

Księgowanie kosztów

Faktura została wystawiona 3 stycznia 2009 r. Z jaką datą księgować ją w KPiR?

Data: 19.01.2009

VAT od samochodu

Od zakupionego na firmę samochodu odliczyłem 60 % podatku VAT. Czy pozostała część VAT podwyższa wartość samochodu do amortyzacji, czy można ją zaliczyć osobno do kosztów uzyskania przychodu?

Data: 02.04.2007

Podatek VAT a pośrednictwo w handlu złomem.

Przedmiotem mojej działalności jest pośrednictwo w handlu złomem. Jestem VAT-owcem. Jak rozliczam sprzedaż? Czy wg. ogólnej zasady ewidencjonuję sprzedaż w dacie wystawienia faktury czy mamy tu jakiś szczególny moment powstania obowiazku podatkowego w VAT?

Data: 12.03.2007

deklaracja po czasie - co robić

Czy trzeba napisać coś do Urzedu skarbowego, i w jakiej formie, w sytuacji kiedy za późno złoży się deklarację VAT7.

Data: 20.03.2007

Podatek za rok 2008

Mam wątpliwość, jak wyliczyć dochód w przypadku, gdy w działalności gospodarczej wystąpiła strata. Mam jeszcze przychody z tytułu umowy o pracę i umowy zlecenia. Czy strata pomniejsza przychody z pozostałych źródeł?

Data: 26.01.2009