Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

Faktura za kosze świąteczne

Czy kosze świąteczne dane w prezencie kontrahentowi (wartość około 280 zł. brutto) są kosztem uzyskania przychodów? Czy należy wystawić kontrahentowi PIT-C? Czy z faktury za ww. kosze można odliczyć VAT?

Data: 23.12.2010

Usługi prawne a kasa fiskalna

Kancelaria prawna świadczy sporadyczne usługi prawne dla osób fizycznych i zawsze wystawia faktury. Czy ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej? Czy ma znaczenie wysokość sprzedaży dla osób fizycznych?

Data: 20.03.2008

pozwolenie w 2006 a ulgi

Czy osoba, która uzyskała pozwolenie na budowę w 2006 roku : 1) też może odliczyć ulgę na materiały budowlane tylko do końca br.? 2) też może odliczyć ulgę budowlaną?

Data: 08.07.2007

Ryczałt od przychodów z tyt. robót budowlanych

Czy można zastosować stawkę 5,5% ryczałtu z tytułu wykonywania robót nawierzchniowych dla potrzeb obiektów sportowych (PKD 45.23.D)? Chodzi konkretnie o naprawę nawierzchni boiska, montaż trawy syntetycznej, wykładziny Omnisport, malowanie linii boisk, itp. Są to usługi wykonywane dla klubów sportowych, szkół.

Data: 08.06.2007

Czy wystąpi podatek w sp. z o.o. przy umorzeniu udziałów jesli nie ma zapłaty?

Sp. z o.o. umorzyła udziały jednego wspólnika. Nie jest w stanie mu zapłacić w terminie przyjętym w akcie notarialnym. Czy mimo braku zapłaty w spółce wystąpi przychód w dacie tego umorzenia?

Data: 30.03.2011

Odliczenie podatku VAT od zakupu opon do samochodu

Czy będąc podatnikiem podatku VAT i jednocześnie prowadząc ewidencję przebiegu pojazdu mogę odliczyć podatek VAT od zakupu i wymiany opon?

Data: 14.11.2007

Podpis faktury korygującej

Czy faktura korekta dotycząca towarów handlowych musi być podpisana przez kontrahentów?

Data: 15.09.2010

Zakup opon do samochodu w leasingu

Zakupiłem komplet opon do samochodu w leasingu ( ponad 5000 zł ) . Czy taką fakturę mogę od razu w całości wrzucić w koszty i co z VAT-em czy można go odliczyć ?

Data: 23.11.2007

samochód na firmę a odliczanie VAT

Jak wygląda możliwość odliczenia 60% VAT, w przypadku samochodu osobowego zakupionego na firmę (sprzedaję warzywa) - zgodnie z obowiązującą ustawą o podatku VAT, od których kwot to jest odliczane w przypadku leasingu operacyjnego - początkowej 5 tyś., miesięcznej raty, czy...

Data: 03.10.2007

Działalność gospodarcza a z o.o.

Czy działalność gospodarcza właściciela spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub działalność gospodarcza jego żony są dla tej spółki jednostkami powiązanymi?

Data: 06.11.2008