Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

podatek od psa

Czy przysługuje zwolnienie z podatku od psów, które służą do ochrony mienia osoby prywatnej, posiadłości o powierzchni 20 arów. Nie są to psy do zabawy, są traktowane jako zabezpieczenie przed ewentualnymi włamywaczami, złodziejami, itp.

Data: 04.11.2007

zeznanie podatkowe za 2006 rok - ujęcie zasiłku rodzinnego

Czy w zaznaniu podatkowym za rok 2006 powinniśmy przedstawić wysokość zasiłku rodzinnego i doliczyć go do uzyskanego dochodu?

Data: 16.05.2007

Czy można dokonać najmu lokalu wcześniej podarowanego ?

Dokonałam darowizny dla syna, lokalu będącego środkiem trwałym w prowadzonej przeze mnie działalności. Wcześniej przed dokonaniem darowizny wynajmowałam ten lokal, uzyskując przychody z najmu. Po dokonaniu darowizny syn jednak wyraził zgodę (na podstawie umowy użyczenia) na dalsze wynajmowanie przeze mnie...

Data: 05.07.2010

Kasa fiskalna - kafejka internetowa

Czy powinniśmy zainstalować kasę fiskalną (ze względu na charakter świadczonych usług), jeśli świadczymy usługi w postaci: korzystanie z dostępu do Internetu (kawiarenka internetowa)? Dotąd nie posiadaliśmy kasy, ze względu na niskie obroty. Jesteśmy płatnikiem VAT.

Data: 04.11.2008

Środki trwałe

W sierpniu 2007 r. zaksięgowałam w Kol. 15 KPiR zakup samochodu ciężarowego. Zapomniałam jednak o wpisaniu go do ewidencji środków trwałych firmy (spółka cywilna - dwóch wspólników) i nie dokonywałam umorzeń w 2007. W jaki sposób należy skorygować tę pomyłkę?...

Data: 01.04.2008

testament - Irak

Czy żołnierz w Iraku może sporządzić tzw. testament wojskowy?

Data: 14.01.2007

Rejestracja jako bezrobotny a dochód w wynajmu

Syn zlikwidował działalność gospodarczą. Posiada lokal, który otrzymał w darowiźnie. Chce go wynająć i rozliczać w US jako odrębne źródło przychodów, zgodnie z art.10 ust.1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym. Czy może w ogóle się zarejestrować w Urzędzie Pracy...

Data: 18.09.2015

roczne rozliczenie w Niemczech

Czy do rozliczenia w Niemczech jest potrzebne rozliczenie w Polsce za dany rok?

Data: 24.01.2007

Towary otrzymane w formie darowizny

Mąż 28 .12.2009 r. przed zakończeniem swojej działalności zbył (w formie darowizny) swoje przedsiębiorstwo żonie, która rozpoczęła działalność gospodarczą na zasadach ogólnych (PKPiR, płatnik VAT) w dniu 28.12.2009 r. Czy towary handlowe będą dla żony remanentem początkowym i w tym...

Data: 25.06.2010

Odliczenie dla Honorowych Krwiodawców

Mam pytanie - oddaję honorowo krew. Czy mogę odliczyć sobie oddaną krew w rozliczeniu za 2006r.?

Data: 16.01.2007