Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

Powiązania rodzinne

Czy treść art. 25 ust. 6 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dotyczy powiązań (powiązań rodzinnych) z firmą mojego teścia?

Data: 15.03.2010

Spółka Cywilna

Prowadzę spółkę cywilną razem z 2 wspólnikami lecz jeden z nich zaczął działać na niekorzyść spółki. Jego syn zawiązał firmę z tą samą branżą i próbuje wkroczyć na nasz rynek znając ceny od ojca (mieszkają w tym samym miejscu). W...

Data: 24.08.2007

Księgi - jak długo trzymać

Jak długo powinno się trzymać księgi rachunkowe (a więc także dziennik i obroty i salda)? Rachunkowo 5 lat, ale jako możliwy dowód w postępowaniu podatkowym chyba dłużej? Czy to że księgowany jest tam ZUS nie wydłuża też tego okresu?

Data: 03.04.2009

Ulga meldunkowa czy obejmuje grunt?

Dostałem w 2008 roku w darowiźnie od rodziców udział 30% w nieruchomości (niewielka działka wraz z budynkiem). W grudniu 2008 sprzedałem ten udział w nieruchomości mojemu bratu. Spełniam warunki skorzystania z ulgi meldunkowej bo zameldowany tam byłem ponad 12 miesięcy...

Data: 14.04.2009

Kilometrówka a składki ZUS

Czy od wypłacanej pracownikom za używanie prywatnych samochodów kilometrówki powinnam odprowadzić składki ZUS?

Data: 30.10.2009

jednostka budżetowa a składka na FGŚP

Czy jednostka budżetowa, która została powołana zarządzeniem starosty powinna opłacać składkę na FGŚP od zatrudnionych pracowników?

Data: 10.10.2007

korekta faktury

Czy można wystawić korektę faktury za usługi budowlane jeżeli inspektor nie dokonał odbioru a odbiorca ma zastrzeżenia do wykonanej usługi? Czy w takim wypadku należy również skorygować deklarację VAT? Z zastrzeżeniami wiązać się będzie zmiana wysokości płatności.

Data: 19.10.2007

kasa fiskalna

Czy istnieje obowiązek wprowadzenia kasy fiskalnej dla klubu fitness i działalności związanej z poprawą kondycji fizycznej?

Data: 16.07.2007

Ewidencja sprzedaży i kasa fiskalna

Jestem na KPiR. Sprzedaż ewidencjonuję za pomocą kasy fiskalnej. Przez kasę dokumentuję sprzedaż dla osób nieprowadzących działalności, jak i dla osób, które prowadzą działalność tzn. wystawiam paragon i podpinam pod fakturę. I w związku z tym mam pytanie czy powinnam...

Data: 13.12.2007

limit-kasa fiskalna

Czy sprzedaż samochodu-środek trwały na rzecz osoby fizycznej należy wliczyć do 40 000-ego limitu obrotu uprawniającego do zwolnienia z ewidencjonowania sprzedaży przy pomocy kasy fiskalnej?

Data: 16.07.2007