Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

Posiłki regeneracyjne dla pracowników

Czy pracownikom niepełnosprawnym zatrudnionym w zakładzie pracy chronionej i pracującym na zewnątrz budynku, pod wiatą, należą się ciepłe posiłki? Kiedy? W jakich okresach roku?

Data: 08.09.2016

Podatek dochodowy od wystawionej faktury

Moja firma dla której jestem podwykonawcą wystawiła mi fakturę netto na kwotę 5200 zł. Moje koszty to paliwo 1500 zł. Ile zapłacę podatku dochodowego?

Data: 11.01.2017

roczne rozliczenie w Niemczech

Czy do rozliczenia w Niemczech jest potrzebne rozliczenie w Polsce za dany rok?

Data: 24.01.2007

podatek od darowizny dla dziecka pełnoletniego

Chcę ofiarować synowi pieniądze na samochód. Syn jest studentem niepracującym, chciałbym sie dowiedzieć ile zapłacę podatku od darowizny dla syna i ile ewentualnie zapłaci syn podatku od darowizny od rodziców

Data: 13.03.2008

E-handel a forma opodatkowania

Czy dokonując w ramach działalności gospodarczej sprzedaży przez Internet, można być ryczałtowcem? Jeśli tak, to z jaką stawką?

Data: 28.10.2008

Przekazanie przedsiębiorstwa (spółki cywilnej) a podatki

Małżonkowie prowadzą działalność gospodarczą w formie dwuosobowej spółki cywilnej. Małżonkowie nie posiadają rozdzielczości majątkowej, a s.c. jest czynnym podatnikiem VAT. Małżonkowie zamierzają zlikwidować DG, a majątek spółki przed jej rozwiązaniem przenieść nieodpłatnie jako przedsiębiorstwo do firmy, którą prowadzi małżonek jednoosobowo będąc...

Data: 22.09.2015

Wystawianie faktur VAT

Czy sprzedając towar w terenie z koniecznością wystawiania faktur na miejscu u klienta (nie posiadając odpowiedniego sprzętu do wystawiania faktur w terenie) mogę przygotować wcześniej szablon faktury z wszystkimi towarami (jest ich tylko kilka), a na miejscu u klienta uzupełniać...

Data: 28.07.2010

dochody za granicą bez rozliczenia

Po prawie półtorarocznym pobycie w Anglii, wróciłam do kraju. Od znajomych dowiedziałam się przypadkowo, że od moich dochodów zarobionych w Anglii, będę musiała zapłacić podatek. Byłam lekko zszokowana, gdyż zapłaciłam już jeden podatek w Anglii. Otrzymałam nawet zwrot podatku! Teraz...

Data: 20.12.2006

Zwolnienie lekarskie po wypowiedzeniu

Okres wypowiedzenia skończył się 31.08.2016 r., natomiast zwolnienie miałam do 05.09.2016 r. Dostarczyłam je pracodawcy. Czy muszę składać jeszcze jakąś deklarację z ZUS?

Data: 18.10.2016

Powództwo cywilne wobec wspólnika s.c

Mąż jest wspólnikiem w spólce cywilnej, ze swoją żoną ozostaje w współwłasności małżenskiej. Czy żona może wystąpić do byłego wspólnika męża z zarzutem uszczuplenia jej majątku, wspólnik nie rozliczył się z mężem?

Data: 10.04.2015