Drukuj
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Najczęściej czytane - ranking

Preferencyjne składki ZUS

Osoba obywatelstwa polskiego prowadziła działalność we Włoszech i tam podlegała ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu. Działalność ta została zawieszona 2 miesiące temu. Aktualnie chciałaby otworzyć działalność gospodarczą w Polsce. Czy może skorzystać z preferencyjnego ubezpieczenia ZUS?

Data: 11.07.2016

Jak ująć w KPiR towar z transportem?

Do stolarni zakupiłam towar wraz z transportem. Jak zapisać to w KPiR?

Data: 20.10.2015

Dokumentowanie sprzedaży zwolnionej

Jako rolnik/VAT (od miesiąca) sprzedaję ryczałtowcowi ciągnik używany kupiony jeszcze gdy byłem ryczałtowcem. Czy konieczne jest dokumentowanie tej sprzedaży fakturą vat w stawce zwolnionej, czy wystarczy sama umowa cywilnoprawna?

Data: 09.10.2009

Wypłata środków OFE po śmierci

Czy mam szanse na wypłatę środków z OFE po ojca? W listopadzie 2013 roku przyznali mu wcześniejszą emeryturę, którą zawiesili do stycznia, ponieważ pracował jeszcze.

Data: 24.10.2016

Rozliczenie w deklaracji PIT dodatku aktywizacyjnego

W roku 2013 pozostawałam w dwóch stosunkach pracy (otrzymałam dwa razy PIT-11 od pracodawców) oraz dostawałam przez jeden miesiąc zasiłek dla bezrobotnych i przez trzy miesiące dodatek aktywizacyjny Urzędu Pracy za samodzielne znalezienie pracy w krótkim okresie czasu (dostałam...

Data: 11.04.2014

Podatek od emerytury z USA

Pobieram emeryturę z USA, a mieszkam w Polsce. Czy od emerytury z USA muszę opłacić podatki?

Data: 22.11.2016

Auto z komisu za dotację a faktura

Chcę kupić auto z komisu za dotacje z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej, ale komis chce mi wystawić fakturę-marża, a PUP wymaga fakturę VAT. Jak to załatwić?

Data: 14.06.2016

Kilomerówka

Prowadzę działalność ubezpieczeniową. Mój inspektorat jest na obszarze jednego powiatu. Moi klienci mieszkają w kilku połączonych ze sobą miejscowościach. Dziennie wykonuję około 100 km. Jak mam wpisywać do ewidencji przebiegu pojazdu dzienne przejazdy. Czy mogę wpisać "jazdy lokalne" i wprowadzić...

Data: 01.03.2009

Wartość spisu z natury ryczałtowca

Czy wartość spisu z natury ujmuje się w ewidencji przychodów ryczałtowca? Jeśli tak czy wartość spisu powiększa ewidencjonowane tam przychody, tj czy w jakimś terminie trzeba je sumować z ewidencjonowanymi tam przychodami?

Data: 18.02.2008

Przegląd techniczny a ewidencja przebiegu pojazdu

Czyżby faktury VAT (brutto czy netto) za przeglądy techniczne i naprawy służyły podobnie jak faktury brutto za paliwo do określenia miesięcznego limitu przejechanych kilometrów a rozliczenie ich (bez faktur za paliwo) następowało dopiero poprzez wpisanie ich w koszty KPiR? Faktur...

Data: 04.04.2011