ROZLICZ PIT ZA 2017 szybko i bez błędów Copyright 2009-2018 e-file sp. z o.o. sp. k.

Rozliczenie PIT za 2017 w 2018 przez internet

Deklaracje roczne PIT można wysyłać przez internet wykorzystując celem ich podpisania pięc danych weryfikacyjnych (PESEL, NIP, data urodzenia, imię, nazwisko, kwota przychodu). Wysyłka może odbyć się za pośrednictwem programu do rozliczeń rocznych, e-deklaracji przygotowanych przez Ministerstwo Finansów, jak również w przypadku PIT-37 systemu wstępnie przygotowanych deklaracji podatkowych PIT PFR.

Rozliczenie przez internet bez e-podpisu

 Aby wysłać zeznanie podatkowe za pomocą internetu przydatne będą:

 • Identyfikator podatkowy – PESEL/NIP,
 • Imię i nazwisko,
 • Data urodzenia,
 • Kwota przychodu za 2017 r. – sumę przychodów z posiadanych informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R – wyłącznie celem logowania się do systemu PIT PFR i wysyłki wstępnie wypełnionego PIT-37,
 • Kwota przychodu za 2016 r.,
 • Adres e-mail – dla uzyskania kodu pozwalającego na odszukanie zeznania w systemie i pobranie UPO w przypadku wysyłki w systemie PIT-PFR.

Udostępniane konto PIT PFR jest darmowe dla wszystkich podatników. Konto - profil podatnika, jest jedynie alternatywą - opcją, z której można, ale nie trzeba korzystać. Podatnicy, którzy przyzwyczaili się do wysyłki elektronicznej z użyciem wtyczki Ministerstwa Finansów lub z użyciem programów do rozliczeń rocznych - nadal będą posiadali taką możliwość. Cały czas mogą również wysyłki dokonać w formie tradycyjnej, bez korzystania z Internetu.

POBIERZ DARMOWY PROGRAM do rozliczenia PIT 2017

Jakie deklaracje PIT rozliczę online

W 2018 roku będzie możliwe przesłanie przez Internet bez korzystania z e-podpisu poniższych zeznań podatkowych:

Dodatkowo, możliwe jest również składanie przez Internet deklaracji podatku VAT oraz podatku od czynności cywilnoprawnych.

Zabezpieczenie powyższych 9 dokumentów składanych bez e-podpisu oparte jest na zestawie informacji o podatniku składającym deklarację lub wniosek:

 1. numer NIP,
 2. imię (pierwsze),
 3. nazwisko,
 4. numer PESEL (jeśli podatnik posiada ten numer),
 5. data urodzenia,
 6. kwota przychodu wskazana w zeznaniu lub rocznym obliczeniu podatku za poprzedni rok podatkowy (czyli składając PIT za 2017 rok wpisujemy przychód z PIT-a za 2016) albo wartość "0" (zero) w przypadku, gdy za rok o dwa lata wcześniejszy niż rok podatkowy, w którym jest składany dokument elektroniczny nie zostało złożone żadne z zeznań lub rocznych obliczeń podatku.

Rozliczaj się z małżonkiem przez Internet

PIT za 2017 rok składany z małżonkiem wystarczy podpisać danymi jednego małżonka. PIT będzie ważny dla obojga małżonków. Rozliczając się wspólnie małżonkowie nie musza udzielać sobie pełnomocnictw do wysyłania deklaracji elektronicznej  (np. listem poleconym oświadczenia o udzieleniu pełnomocnictwa na druku UPL-1). Wniosek o opodatkowanie łącznie z małżonkiem wyrażony jest automatycznie, gdy na druku rocznej deklaracji podatkowej zaznaczymy, że chcemy opodatkować się wspólnie. Wniosek taki traktuje się na równi z oświadczeniem o upoważnieniu wysyłającego przez jego współmałżonka do złożenia wniosku o łączne opodatkowanie ich dochodów. Stąd w roku 2018, zeznanie za 2017 r. można złożyć łącznie, a jako dane uwierzytelniające (czyli jako informacje podpisujące deklarację) – podać informacje dotyczące jednego z małżonków.

e-file

O firmie e-file:

Firma e-file tworzy funkcjonalne aplikacje wspierające biznes oraz komunikację z urzędami: oprogramowanie do wypełniania e-deklaracji PIT przez internet i innych formularzy podatkowych online, aplikacje webowe, systemy do przechowywania i zarządzania danymi oraz inne rozwiązania z dziedziny e-government. Do produktów e-file należy m.in. Program e-pity, cenione narzędzie do rozliczania deklaracji podatkowych; program fillUp, pozwalający na szybkie i proste wypełnianie formularzy oraz e-pity Płatnika, ułatwiające płatnikom PIT przygotowanie i wysyłkę informacji o wpłaconych do urzędu skarbowego zaliczkach.

Dodatkowo na stronie pobrania powinny pojawić się informacje o obsłudze serwisowej podatników korzystających z programu e-pity dostępne na stronie: https://www.e-pity.pl/kontakt/

Piotr Szulczewski
Analityk Bankier.pl Firma i Podatki

 • data utworzenia: 06-12-2017
 • data modyfikacji: 06-12-2017
POBIERZ DARMOWY PROGRAM do rozliczenia PIT 2017

Komentarze

Autor: Anton (30-03-2018 18:30:52)
Temat: Potrzebuje pomocy w rozliczeniu
dostałem w pracy nie pit 11, a coś takie jak IFT-1R, chciał rozliczyć się w skarbowy urząd, ale nie wiem jak to zrobić, czy mogę w...pokaż całą treść
dostałem w pracy nie pit 11, a coś takie jak IFT-1R, chciał rozliczyć się w skarbowy urząd, ale nie wiem jak to zrobić, czy mogę w ogóle czekać na zwrot pieniędzy? zwiń
Autor: (20-02-2018 10:46:57)
Temat:
alert('');
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj swój komentarz