Rozlicz PIT za 2015 rok


Deklaracje PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-28/A, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami wydrukujesz lub wyślesz do e-deklaracje.gov.pl

PIT po terminie

W poniedziałek 2 maja minął termin złożenia PIT za 2015 rok. Co zrobić, jeśli nie złożyłeś PIT w terminie?

Aktualności podatkowe


Darmowa infolinia podatkowa [2006.07.05)

Od 3 lipca br. ruszyła telefoniczna Krajowa Informacja Podatkowa, prowadzona przez Ministerstwo Finansów. Wkrótce ma być dostępna wersja elektroniczna.

Zgodnie z wcześniejszymi zobowiązaniami, w poniedziałek 3 lipca br., Ministerstwo Finansów uruchomiło Krajową Informację Podatkową. Jest to nowoczesny system informacji dla wszystkich osób chcących uzyskać odpowiedzi na wątpliwości dotyczące zagadnień podatkowych.

"Ministerstwo Finansów stworzyło nowatorskie narzędzie służące podatnikom. Jest to kolejny etap naszych działań, których celem jest budowanie sprawnej, przyjaznej obywatelom administracji podatkowej" - powiedział Marian Banaś, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

Pod numerem

0-801 055 055

(opłata 35 gr. brutto/min)

22 330 03 30

(opłata według cennika operatora, dla dzwoniących z tel. kom.)

podatnicy dzwoniący z całego kraju mogą uzyskać informacje z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych oraz prawnych, czynności cywilnoprawnych, spadków i darowizn oraz podatku od towarów i usług. Mogą tu również uzyskać informacje na temat procedur obowiązujących w polskim systemie podatkowym. Informacja udzielana przez operatorów Krajowej Informacji Podatkowej jest jednolita w skali kraju.

Wkrótce podatnicy będą mogli przesyłać pytania również za pomocą poczty elektronicznej.

Warto jednak podkreślić, że taka informacja nadal nie zastąpi interpretacji na piśmie, a udzielający odpowiedzi urzędnicy nadal nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, takiej, jak np. doradcy podatkowi. Cały projekt należy jednak ocenić bardzo pozytywnie, z całą pewnością starcie informacji z centrali z praktykami lokalnych urzędów skarbowych wpłynie na ujednolicenie stosowania prawa podatkowego.

Źródło: Ministerstwo Finansów RP

Prowadzenie firmy może być proste?

Postaw na program, który dostosujesz do siebie

Stwórz swój własny zestaw modułów i nie przepłacaj!

Poznaj szczegóły >>>

 


Komentarze

Brak komentarzy
Dodaj swój komentarz