Drukuj
Dostępne porady
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Szczegóły odpowiedzi

Tytuł:

Sprzedaż domeny

Pytanie: Sprzedałem za 1.000 zł domenę jako osoba fizyczna. W jaki sposób mam rozliczyć tę sprzedaż podatkowo?

Odpowiedź nr 30206: W zakresie praw autorskich, prawdo znaku towarowego, związanych z domeną wystąpi przychód z praw autorskich (50% koszty uzyskania). Podobnie jako prawa majątkowe wyszczególnić należy zbycie praw do treści zawartej na domenie. W zakresie odstępnego (w potoczny tego słowa znaczeniu) z tytułu umowy z NASK wypłata wynagrodzenia z tego tytułu spowoduje powstanie przychody z innych źródeł.

Podstawa prawna:
Art. 10 ust. 1
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 1991-07-26
(Tekst jednolity 2012r. Dz.U. Nr , poz. 361)

Kategoria: eHandel > Cena do 1000zł >
Pytanie z dnia: 2010-11-16, Ostatnia modyfikacja: Odpowiedź nie modyfikowana
Data odpowiedzi: 2010-11-16, Status: Odpowiedziane

e-Porada jest publikacją o charakterze informacyjnym, nie stanowi porady podatkowej czy prawnej