Drukuj
Dostępne porady
Kto odpowiada

Gwarancja jakości!

Odpowiedzi udzielają redaktorzy posiadający dorobek w zakresie publikacji fachowych i/lub doświadczenie zawodowe w zakresie księgowości a także współpracująca z serwisem Kancelaria prawna TWZ.

Darmowe porady prawne on-line

Szczegóły odpowiedzi

Tytuł:

Nielegalna działalność gospodarcza

Pytanie: Prowadziłem nie zarejestrowana działalność gospodarcza i przyszła do mnie kontrola U.S nie miałem żadnych dokumentów faktur rachunków na zakupiony towar i spisu z natury i ewidencji dziennej sprzedaży. Kontrolujący podczas kontroli nie przeprowadzili remanentu.Spisali na drugi dzień w urzędzie skarbowym protokół w którym określiłem orientacyjne przychody i koszty i wyszedł mi dochód z prowadzonej nielegalnej działalności wysokości wolnej od podatku.Panie w urzędzie skarbowym nie miały takiego przypadku bo nie istniej w ich ewidencji ,nie mam ani otwarcia i zamknięcia działalność.Wiec panie powiedziały ze musze złożyć PIT 36 na działalność gospodarcza choć same nie są pewne czy mam to zrobić.Za 2 miesiące roku 2005 wyjdzie mi strata, a za 2006 wolna kwota od podatku.Więc mam pytanie czy musze dokonać złożenia tych pit 36 jezeli nie maja mnie nigdzie zarejstrowanego i mój dochód nie podlega opodatkowaniu....BEDE BARDZO WDZIECZNY ZA POMOC...

Odpowiedź nr 3296:

Urząd powinien sam wydać decyzję, skoro już wszczął postępowanie.

Podatek dochodowy wynikający z zeznania jest podatkiem należnym od dochodów podatnika uzyskanych w roku podatkowym, chyba że właściwy organ podatkowy lub właściwy organ kontroli skarbowej wyda decyzję, w której określi inną wysokość podatku. W razie niezłożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu, właściwy organ podatkowy lub właściwy organ kontroli skarbowej wyda decyzję określającą wysokość zobowiązania w podatku dochodowym.

Jeżeli jednak jest Pan zachęcany do zlożenia PIT-36 - proszę to zrobić.


Artur M. Brzeziński

Podstawa prawna:
Art. 45 ust. 6
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 1991-07-26
(Tekst jednolity 2012r. Dz.U. Nr , poz. 361)

Kategoria: eHandel > Błędne rozliczenie >
Pytanie z dnia: 2007-02-20, Ostatnia modyfikacja: Odpowiedź nie modyfikowana
Data odpowiedzi: 2007-02-21, Status: Odpowiedziane

e-Porada jest publikacją o charakterze informacyjnym, nie stanowi porady podatkowej czy prawnej