Podatki w praktyce
Pomoc eksperta

Spadek

Uwaga! Najprostszy testament

Wszystkie poniższe zapisy muszą dotyczyć osoby sporządzającej testament i muszą być wykonane własnoręcznie. Nikt nie może spisywać testamentu za składającego oświadczenie.

Wołkowo Wielki, dnia 20 stycznia 2013 r.

 

Testament


      Ja, niżej podpisany, Kamil Dawid Kumerka-Libecki, urodzony dnia 20 lipca 1940 r., zam. W Wołkowie Wielkim 2/33, 63-3333 Wołkowo Wielkie, pozostając w pełni świadomy i posiadając pełną zdolność do podejmowania działań ustanawiam niniejszy testament.

Cały mój majątek czyli: nieruchomość położoną w Wołkowie Wielkim pod numerem 2/33 oraz wszystkie oszczędności w kwocie 15.000 zł, przekazuję na rzecz mojego syna, Karola, którego niniejszym powołuję do spadku jako jedynego spadkobiercę.

Proszę Karola, by kwotę 2.000 zł przekazał za rzecz mojego nieślubnego syna Antoniego. Zobowiązuję Karola, by odnalazł Antoniego i powiedział mu, że całe życie był dla mnie bardzo ważny mimo tego, że nigdy nie potrafiliśmy rozmawiać i utraciliśmy kontakt ponad 20 lat temu.

Niniejszym oświadczam, że jest to mój pierwszy testament, nigdy wcześniej nie sporządzałem żadnych oświadczeń w zakresie mojego majątku na wypadek śmierci.

 

Kamil Dawid Kumerka-Libecki

 

Piotr Szulczewski
Analityk Bankier.pl Firma i Podatki

  • data utworzenia: 23-11-2012
  • data modyfikacji: 05-02-2014

Prowadź firmę w wygodny sposób
Postaw na program, który dostosowujesz do siebie
Dobierz swój własny zestaw modułów

Korzystaj aż 60 DNI ZA DARMO >>


Komentarze

Brak komentarzy
Dodaj swój komentarz
Drukuj