Inwestycje

Od 31 marca 2012 r. koniec lokat z dzienną kapitalizacją

W związku z nowelizacją ustawy – Ordynacja podatkowa, 31 marca 2012 r. zmianie uległy zasady naliczania odsetek w stosunku do:

  • odsetek od pożyczek, z wyjątkiem gdy udzielanie pożyczek jest przedmiotem działalności gospodarczej;
  • odsetek i dyskonta od papierów wartościowych;
  • odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, prowadzonych przez podmiot uprawniony na podstawie odrębnych przepisów, z wyjątkiem środków pieniężnych związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą.

Zmiana zaokrąglania polega na tym, że podstawy opodatkowania oraz kwoty podatków od tych kwot pobierane, zaokrągla się do pełnych groszy w górę. Dotychczas zaokrąglanie polegało na ...

Firmy też pożegnają się z lokatami bez podatku

Zmiana przepisów dotyczących opodatkowania lokat dotnie też przedsiębiorców, którzy dziś korzystają ze sprzyjających interpretacji podatkowych. Niektóre banki dają możliwość założenia firmowej lokaty antybelkowej.

Lokaty - 3 sposoby na uniknięcie podatku Belki

Zgodnie z założeniami możliwość omijania tzw. podatku Belki na lokatach z dzienną kapitalizacją odsetek zniknie wiosną 2012 r. Banki nie tak łatwo zrezygnują z depozytów już uruchamiają plan awaryjny. Na rynku pojawiły się oferty lokat, które pozwolą ominąć podatek pomimo zapowiadanych zmian prawa ...

  • data utworzenia: 24-11-2011
  • data modyfikacji: 07-01-2016

 


Komentarze

Brak komentarzy
Dodaj swój komentarz