MamBiznes.plMamBiznes.pl to pierwszy serwis w polskim Internecie w całości poświęcony tematyce młodego biznesu. Impulsem, który zrodził pomysł stworzenia portalu MamBiznes.pl, był odczuwalny w wśród młodych ludzi głód informacji o prowadzeniu własnego biznesu. To właśnie z myślą o osobach planujących założenie własnej firmy powstał serwis MamBiznes.pl.

Jak zarabiać na własnej www?

2010-12-06

Jesteś właścicielem witryny internetowej i chcesz, aby praca jaką włożyłeś w projektowanie serwisu zwróciła się? A może od jakiegoś czasu myślisz nad rozbudową strony, potrzebujesz jednak dodatkowych środków? Optymalnym rozwiązaniem może okazać się uczestnictwo w sieci afiliacyjnej.

Na polskim rynku od dłuższego czasu działają trzy duże sieci afiliacyjne –Afilo, Novem oraz Tradedoubler. Ze względu na rosnącą popularność tego typu działalności marketingowej, wciąż pojawiają się nowi gracze - w minionym roku na przykład PayPer.

 

Czym jest marketing afiliacyjny?

Marketing afiliacyjny to taki rodzaj współpracy między Wydawcą (witryną www) a Reklamodawcą (firmą zlecającą program partnerski), w którym to pierwsza strona generuje efekty oczekiwane przez Reklamodawcę. Rolę pośrednika pełni wspomniana już sieć afiliacyjna, która z jednej strony zrzesza Wydawców, z drugiej zaś – stale pozyskuje nowych Klientów. Wydawca przyłącza się do sieci afiliacyjnej, po czym sam decyduje, które programy chce emitować na swojej stronie. Reklamodawcy, otrzymawszy zgłoszenie od konkretnej witryny dokonują jej akceptacji w swoich programach, co z kolei skutkuje udostępnieniem Wydawcy specjalnych kodów emisyjnych – innych dla każdego programu. Afiliant (Wydawca) wstawia dany kod na swoją stronę – i już może zacząć zarabiać.