A. DANE PODATNIKA
* - dotyczy podmiotów niebędących osobami fizycznymi ** - dotyczy podmiotów będących osobami fizycznymi
A.1. DANE IDENTYFIKACYJNE

9. Data urodzenia i opis działalności
Rzetelne i aktualne źródło informacji podatkowej budowane od 2000 roku przy aktywnym wsparciu użytkowników internetu.

PIT.pl – kompendium praktycznych narzędzi i informacji podatkowych. Oferta skierowana do samozatrudnionych, mikrofirm, osób aktywnych zawodowo, oraz podatników indywidualnych, którzy od 5 lat rozliczają swoje PITy roczne z naszą pomocą.

VAT.pl – baza wiedzy prawno podatkowej skierowana do podmiotów gospodarczych. Zbiór poradników dotyczących podatku VAT, kosztów i dochodów firm oraz informacji jak sprawnie rozliczyć się z fiskusem. Zebrane w jednym miejscu wskaźniki, deklaracje i narzędzia podatkowe przydatne dla osób prowadzących księgowość samodzielnie i zawodowo.

Podatkowa Strefa Informacji dzisiaj to:

  • ponad 500 formularzy podatkowych, kalkulatorów i wskaźników;
  • ponad 2.000 stron poradników o podatkach i działalności gospodarczej,
  • ponad 5.000 czytelników newslettera,
  • ponad 200.000 unikalnych użytkowników w miesiącu,
  • ponad 300.000 wizyt miesięcznie,
  • ponad 1.000.000 miesięcznych odsłon.

 

Historia

W ciągu 5 lat dzięki wysiłkom wielu osób – zarówno twórców jak i naszych użytkowników - udało nam się zbudować rzetelne i aktualne źródło informacji podatkowej.

Serwisy PIT.pl i VAT.pl założone zostały przez firmę Videa s.c. w roku 2000. W kolejnych miesiącach serwisy zyskiwały sobie coraz większe grono stałych użytkowników. Dynamiczny rozwój spowodowany był poszerzaniem zawartości o bazy adresowe biur rachunkowych, urzędów i izb skarbowych, deklaracji podatkowych itp. Prosty i rzetelny sposób przekazywania aktualnych informacji podatkowych od samego początku był atutem serwisów, a z czasem zaczął stanowić o ich przewadze nad konkurencją branżową.
Od roku 2001 w wyniku połączenia spółek Videa s.c. i Gammanet s.c. serwisy Podatkowej Strefy Informacji prowadzone były przez Gammanet sp. z o.o. W tym czasie serwis PIT.pl nominowany został do nagrody WebSite Festivall w kategorii – najlepszy serwis informacyjny. Od roku 2002 do zarządzania serwisami wykorzystywany jest system CMS web kameleon. W wyniku ciągłego dynamicznego rozwoju, w roku 2004 podjęto decyzję o wyodrębnieniu serwisów PIT.pl i VAT.pl ze struktur Gammanet sp. z o.o.

Od 2004 roku PIT.pl i VAT.pl prowadzone i rozwijane są przez Grupę Doradztwa Gospodarczego Consiglio a od czerwca 2006 roku serwisami zarządza odrębny podmiot wydawniczy PIT.pl spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.