Aktualności podatkowe

29.12 Zrezygnuj z kolejki w ZUS

W związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi terminu składania wniosków o obliczenie kapitału początkowego ZUS wyjaśnia: ZUS obliczy kapitał początkowy także po 2006 r.

29.12 Sprostowanie MF: e-Deklaracje

Na podstawie art. 31, pkt 1 ustawy Prawo prasowe z 26 stycznia 1984 r. (Dz. U. Nr 5, poz.24 z późn. zm) uprzejmie proszę o uwzględnienie poniższego sprostowania...

29.12 Program do PITów rocznych za darmo

PIT.pl udostępnia bezpłatny program do sporządzania rozliczeń rocznych PIT. W ocenie zespołu PIT.pl ten zdecydowanie najlepszy program przygotowało jak co roku Przedsiębiorstwo Informatyczne IPS.

27.12 Oddaj znaczki skarbowe

Ministerstwo Finansów przypomina, iż zgodnie z nową ustawą o opłacie skarbowej, od dnia 1 stycznia 2007 r. zapłata opłaty skarbowej będzie dokonywana jedynie gotówką lub bezgotówkowo.

22.12 Za tydzień wielki bałagan w VAT

Podatników czeka wielkie zamieszanie. Rada Ministrów na posiedzeniu 5 lipca 2005r. zajęła się Informacją na temat prac nad przygotowaniem nowych klasyfikacji oraz regulacji Unii Europejskiej wprowadzających ...

22.12 Senat odracza ZUS rencistom

14 grudnia Sejm przedłużył do 1 lipca 2007r. okres, w którym renciści nie mają obowiązku odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne z tytułu prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Senat ...

21.12 Renciści do ZUS dopiero w lipcu?

14 grudnia Sejm przedłużył do 1 lipca 2007r. okres, w którym renciści nie mają obowiązku odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne z tytułu prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Nie wiadomo jednak...

20.12 PIP idzie do sklepu

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, większość z nas sporo czasu spędza w sklepach, na zakupach. W sklepach pojawią się również inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. Nie tylko w poszukiwaniu prezentów...

20.12 Ostatni PIT-5 i PIT-5L

Dziś składamy po raz ostatni - miejmy nadzieję - PIT-5 czy PIT-5L. Od 2007 roku nie będzie już obowiązku składania comiesięcznych deklaracji w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

20.12 Majsterkowanie przy podatkach

Jeszcze nie weszła w życie ostatnia obszerna nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a już w Sejmie pojawił się projekt zmian, uściśleń. Wszystko dla korzyści podatnika...

19.12 Zmiany w macierzyńskim

Jeżeli Twój pracownik nie zakończył jeszcze urlopu macierzyńskiego, to również zostanie objęty prawem do dłuższego urlopu macierzyńskiego. Zmiany wchodzą w życie od dziś.

18.12 Jaki dochód zawiesi emeryturę

Znamy już kwoty skutkujące zmniejszeniem albo zawieszeniem świadczeń emerytalnych i rentowych z powodu zbyt wysokich dochodów osiąganych ze źródeł innych, niż emerytura i renta.

18.12 Piekarz darczyńca oszustem?

Ministerstwo Finansów wydało komunikat - na podstawie znowelizowanych przepisów - ujawniając kulisy sprawy p.Gronowskiego - piekarza z Legnicy prześladowanego za rozdawnictwo pieczywa.

16.12 PIT.pl + Bankier.pl

PIT.pl oraz Bankier.pl łączą swoje siły dla dobra użytkowników polskiego Internetu. Portale podatkowe PIT.pl oraz VAT.pl doskonale uzupełnią ofertę internetową grupy Bankier.pl S.A.

15.12 Podatnik zapłaci

Głównym celem Konferencji pt. Administracja Skarbowa: Nowoczesna - Efektywna - Przyjazna jest rozpoczęcie debaty narodowej na temat potrzeb i kierunków oczekiwanych zmian w administracji podatkowej oraz w służbie celnej.

15.12 Projekt ws kas fiskalnych

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia w/s kas fiskalnych, który miał zmienić zasady od 1 stycznia 2007r. Nowe zasady nie mają się jednak ostatecznie różnić od obecnie obowiązujących.

12.12 Dziś protestują US

Szara strefa ma się całkiem dobrze - twierdzą pracownicy urzędów skarbowych i dziś właśnie zamierzają przypomnieć o tym w Ministerstwie Finansów...

12.12 Do kiedy kapitał początkowy

W związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi terminu składania wniosków o obliczenie kapitału początkowego ZUS wyjaśnia: ZUS obliczy kapitał początkowy także po 2006 r.

08.12 Dowolność interpreacyjna UKS

Głośna sprawa Romana Kluski oraz spółki Optimu S.A., wiązana z dowolnością działań urzędników skarbowości, znalazła swój finał w Białej Księdze - ciekawej publikacji na temat uprawnień kontroli podatkowej, dostępnej online.

08.12 Zmiany w uldze odsetkowej

Ministerstwo Finansów wydało komunikat, w którym potwierdza, co wystarczy dla kontynuacji ulgi odsetkowej budowlanej, która znika z końcem 2006r.

08.12 Nie spóźnij się z DRA 01 12 2006

ZUS wydał komunikat w sprawie konserwacji infrastruktury technicznej służącej do przyjmowania elektronicznych dokumentów ubezpieczeniowych - i o przerwie w elektronicznej wysyłce DRA.

06.12 Na nowo dochody zagraniczne

Każdy zatrudniony za granicą musi ponownie przeliczyć swoje dochody - jeżeli nowe zasady odliczenia równowartości diet są dla danego podatnika w jego sytuacji korzystniejsze niż dotychczasowe, ma obowiązek ...

05.12 PIT.pl wyróżniony

Miło nam poinformować, że portal PIT.pl zdobył wyróżnienie w 2 edycji ogólnopolskiego konkursu WebStarfestival w kategorii Finanse i Biznes.

03.12 Zmiany Ordynacji podatkowej

29 listopada opublikowano w Dzienniku Ustaw nowelizację ustaw o PIT, CIT oraz Ordynacji podatkowej. Oznacza to, że zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2007r. W stosunku do Ordynacji podatkowej oznacza to, że:

POBIERZ DARMOWY PROGRAM do rozliczenia PIT 2017

Komentarze

Brak komentarzy
Dodaj swój komentarz