Rozlicz PIT za 2015 rok


Deklaracje PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-28/A, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami wydrukujesz lub wyślesz do e-deklaracje.gov.pl

PIT po terminie

W poniedziałek 2 maja minął termin złożenia PIT za 2015 rok. Co zrobić, jeśli nie złożyłeś PIT w terminie?

Aktualności podatkowe


11.01 Izba Skarbowa sprawdza dane allegrowiczów

Sprzedajesz na aukcjach i nie odprowadzasz podatku? A może sprzedawałeś w przeszłości i myślisz, że skarbówka już się nie dowie? Nic bardziej mylnego. Izba Skarbowa we Wrocławiu poszukuje firmy, która dostarczy jej danych o archiwalnych aukcjach przeprowadzonych na Allegro i innych serwisach ogłoszeniowych.

Wrocławska skarbówka ogłosiła przetarg na dostęp do internetowej bazy danych wraz z narzędziem do wyszukiwania archiwalnych informacji z platformy handlowej Allegro oraz innych serwisów ogłoszeniowych. Jak czytamy w ogłoszeniu o przetargu:

„Oferowane narzędzie informatyczne powinno udostępniać internetowy dostęp on-line do wszystkich archiwalnych danych dotyczących informacji o wszystkich użytkownikach Allegro bez względu na lokalizację, zawierających:

  • Id aukcji, tytuł aukcji,
  • Id sprzedającego (Nick),
  • Strona -o mnie-,
  • Sprzedawca (ilość aukcji) wystawionych i sprzedanych,
  • Dane dot. konta firma - dane adresowe”.

Dodatkowo Izba Skarbowa chce wiedzieć o takich rzeczach jak np.: jaki był typ danej aukcji, jaka była cena oferowana, cena wyjściowa, cena sprzedaży i cena kup teraz. Chce też znać numer konta bankowego i inne dane kontaktowe (np. telefony, e-maile, komunikatory internetowe) pochodzące z treści aukcji i stron - o mnie- użytkowników, jaka była forma płatności za towar i z usług jakiej firmy kurierskiej użytkownik skorzystał.

<< czytaj całość

Barbara Sielicka
Bankier.pl

Prowadzenie firmy może być proste?

Postaw na program, który dostosujesz do siebie

Stwórz swój własny zestaw modułów i nie przepłacaj!

Poznaj szczegóły >>>

 


Komentarze

Brak komentarzy
Dodaj swój komentarz