Rozlicz PIT za 2015 rok


Deklaracje PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28, PIT-28/A, PIT-38, PIT-39 wraz z załącznikami wydrukujesz lub wyślesz do e-deklaracje.gov.pl

PIT po terminie

W poniedziałek 2 maja minął termin złożenia PIT za 2015 rok. Co zrobić, jeśli nie złożyłeś PIT w terminie?

Aktualności podatkowe


28.10 W Polsce spada poziom korupcji

Transparency International opublikowało raport, w którym przedstawiło najbardziej skorumpowane państwa świata. Na 178 państw zawartych w dokumencie, Polska znalazła się na 41 miejscu ze spadkiem wielkości korupcji w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W 2010 roku wskaźnik CPI, którym mierzony jest poziom korupcji, wyniósł w Polsce 5,3. W zeszłym roku ukształtował się na poziomie 5,0. Przypomnijmy, że im większy wskaźnik CPI, tym państwo jest mniej skorumpowane. Wzrost wskaźnika CPI dla Polski o 0,3 oznacza więc, że zjawisko korupcji się zmniejszyło (Przeczytaj, jak Polacy oceniają walkę rządu z korupcją).

Indeks CPI (Corruption Perceptions Index) powstaje na podstawie sondaży wśród przedsiębiorców i specjalistów i wynosi od 0 do 10.

Źródło: Transparency International

W ubiegłym roku Polska zajmowała 49 miejsce w raporcie, w tym roku awansowała na 41 miejsce z poziomem korupcji równym takim państwom jak Oman czy Kostaryka. W Unii Europejskiej daje to Polsce 18 miejsce.

Do najbardziej skorumpowanych państw świata w 2010 roku należą m.in.: Afganistan, Irak, Wenezuela, Rosja, Ukraina, Białoruś czy Mongolia. Z kolei do najmniej skorumpowanych – Dania, Nowa Zelandia, Singapur, Finlandia i Szwecja.

Przeczytaj cały raport: Corruption Perceptions Index 2010

Barbara Sielicka
Bankier.pl
b.sielicka@bankier.pl

Prowadzenie firmy może być proste?

Postaw na program, który dostosujesz do siebie

Stwórz swój własny zestaw modułów i nie przepłacaj!

Poznaj szczegóły >>>

 


Komentarze

Brak komentarzy
Dodaj swój komentarz