PIT po terminieW poniedziaÅ‚ek 30 kwietnia minÄ…Å‚ termin zÅ‚ożenia PIT za 2011 rok. Co zrobić, jeÅ›li nie zÅ‚ożyÅ‚eÅ› PIT w terminie? wiÄ™cejOferty leasinguPrzekonaj siÄ™ jak wiele możesz zyskać biorÄ…c w leasing nieruchomość, samochód, maszyny i urzÄ…dzenia... wiÄ™cejnewsPITJeżeli chcesz być zawsze na bieżąco w podatkach. rejestracja |
AktualnoÅ›ci podatkowe28.10 PodsÅ‚uchy w kontroli skarbowejGeneralny Inspektor Kontroli Skarbowej informuje, że pracownicy wywiadu skarbowego, w ramach czynnoÅ›ci operacyjno-rozpoznawczych, majÄ… prawo do obserwowania i rejestrowania przy użyciu Å›rodków technicznych obrazu zdarzeÅ„ w miejscach publicznych oraz dźwiÄ™ku towarzyszÄ…cego tym zdarzeniom wyłącznie w celu:
KontrolÄ™ operacyjnÄ… zarzÄ…dza SÄ…d OkrÄ™gowy w Warszawie, na pisemny wniosek Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, zÅ‚ożony po uzyskaniu pisemnej zgody Prokuratora Generalnego. W przypadkach niecierpiÄ…cych zwÅ‚oki, gdy zachodzi obawa utraty informacji lub zatarcia dowodów przestÄ™pstwa, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej może zarzÄ…dzić, po uzyskaniu pisemnej zgody Prokuratora Generalnego, kontrolÄ™ operacyjnÄ…, jednoczeÅ›nie zwracajÄ…c siÄ™ do SÄ…du z wnioskiem o wydanie postanowienia w tej sprawie. W razie nieudzielenia przez SÄ…d zgody w terminie 5 dni od dnia zarzÄ…dzenia kontroli operacyjnej, wstrzymuje kontrolÄ™ operacyjnÄ… oraz nakazuje niezwÅ‚oczne protokolarne, komisyjne zniszczenie materiaÅ‚ów zgromadzonych w wyniku jej stosowania. Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej informuje, że w okresie ostatnich dwóch lat wywiad skarbowy nie korzystaÅ‚ z kontroli operacyjnej bez uzyskania wczeÅ›niejszej zgody sÄ…du. ŹródÅ‚o: MF powrót do listy aktualnoÅ›ciKontrola i karye-Porady – czytaj za darmo!
Odpowiedzi redakcji PIT.pl na pytania podatkowe użytkowników: Kasa fiskalna2011-12-08 16:01:17Mąż świadczy usługi budowlane dla firm i wystawia za nie faktury VAT (nie wprowadza sprzedaży dla firm do kasy fiskalnej). Jak wybrnąć z sytuacji, gdy z powodu nie używania kasy przez 10 miesięcy doszło do zapomnienia o niej. Zostały wystawione... OdpowiedźRozliczenie się z PIT-37 po terminie2011-10-05 10:58:15Jakie konsekwencje wiążą się z rozliczeniem po terminie z PIT 37?rozliczyłam się dopiero w lipcu a termin jest do 2 maja. Przyszło mi pismo do osobistego wstawienia się w Urzędzie Skarbowym. Czy mogę zostać ukarana mandatem karnym? OdpowiedźKontrola krzyżowa2010-11-08 15:17:13Czy w trakcie czynności sprawdzających (kontrola krzyżowa) podatnik ma prawo wystawić korektę do faktury sprzedaży zaliczkowej która jest przedmiotem tych czynności i została przedłożona w Urzędzie Skarbowym? Korekta dotyczyłaby daty wystawienia faktury zaliczkowej. Nadmienię, że zmiana daty nie ma wpływu... Odpowiedź |
|






piÄ…tek 25-05-2012



