Reklama: Komputery

Dysk przenośny USB 2.0 KINGSTON DT100 G2 8GB

Aktualności podatkowe



Uwaga ! Oświadczenie Minister Pracy i Polityki Społecznej Jolanty Fedak

Znam stanowisko Prezesów powszechnych towarzystw emerytalnych, ponieważ w ciÄ…gu ostatnich dwóch lat wielokrotnie siÄ™ z nimi spotykaÅ‚am i wielokrotnie mówiÅ‚am o patologiach systemu, o których dzisiaj również mówiÅ‚ premier Donald Tusk:

  • zyski OFE nie przekÅ‚adajÄ… siÄ™ na zyski ubezpieczonych,
  • OFE nie konkurujÄ… miÄ™dzy sobÄ… ani wysokoÅ›ciÄ… kosztów, ani zysków dla ubezpieczonych,
  • akwizycja jest zbÄ™dnym kosztem funkcjonowania systemu. Od dwóch lat nawoÅ‚ujÄ™ do zmian tej niekorzystnej dla przyszÅ‚ych emerytów sytuacji.

Każda merytoryczna dyskusja prowadząca do naprawy systemu emerytalnego jest nad wyraz cenna. Mam nadzieję, że od jutra zarządzający otwartymi funduszami emerytalnymi obniżą swoje opłaty i zaczną dbać o stopę zwrotu dla ubezpieczonych, do czego wzywam po raz kolejny. Działania te nie wymagają żadnych zmian w obowiązującym prawie.

ŹródÅ‚o: MPiPS

Reklama