Aktualności podatkowe

W sobotę urzędnicy pomogą przy tworzeniu i wysyłce JPK_VAT

2018-02-14

Już w najbliższe dwie soboty 17 i 24 lutego pracownicy urzędów skarbowych będą potwierdzać profile zaufane i pomagać przy tworzeniu i wysyłce plików JPK_VAT. Od 14 do 23 lutego specjalni koordynatorzy, którzy pomogą przedsiębiorcom potrzebującym wsparcia.

 

W sobotę urzędnicy pomogą przy tworzeniu i wysyłce JPK_VAT

W sobotę urzędnicy pomogą przy tworzeniu i wysyłce JPK_VAT / Min. Fin.

 

Fiskus oczekuje w drugiej połowie lutego 1,6 mln plików z elektroniczną ewidencję transakcji w formie JPK_VAT. Jak poinformował Zbigniew Wiliński, zastępca dyrektora departamentu poboru podatków, w okresie największego natężenia składania tych plików, czyli w dniach od 14 do 23 lutego, w każdym urzędzie skarbowym obsługą JPK_VAT będą zajmować się specjalni koordynatorzy, którzy pomogą przedsiębiorcom potrzebującym wsparcia.

W dwie najbliższe soboty lutego, czyli 17 i 24 lutego, w godzinach 9-13 w urzędach skarbowych będą dyżurować pracownicy, którzy potwierdzą profil zaufany oraz pomogą przy tworzeniu i wysyłce plików JPK_VAT" – zwłaszcza mikroprzedsiębiorcom, którzy w lutym po raz pierwszy obowiązkowo muszą złożyć jednolity plik kontrolny JPK_VAT.

 

/ks

POBIERZ DARMOWY PROGRAM do rozliczenia PIT 2017

Komentarze

Autor: szewc (14-02-2018 13:24:50)
Temat: ???
Trzeba wziąć swój papier czy na urzędowym mi tego JPK wypiszą?
Autor: Pytek (14-02-2018 13:23:08)
Temat: jpk
Czy donoszenie na samego siebie jest normalne?
Autor: Anka (14-02-2018 12:48:42)
Temat: Fajnie, że chcą pomoc tylko po co...
Jak ktoś bardzo potrzebuje to i za darmo wygeneruje JPK_VAT na podstawie rejestru vat - wystarczy dorwać wersję demo jakiegoś programu F-K, np. emSzmala i skasować ją...pokaż całą treść
Jak ktoś bardzo potrzebuje to i za darmo wygeneruje JPK_VAT na podstawie rejestru vat - wystarczy dorwać wersję demo jakiegoś programu F-K, np. emSzmala i skasować ją po wygenerowaniu pliku JPK_VAT.zwiń
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj swój komentarz