W kwestiach związanych z patronatami medialnymi prosimy o kontakt z Biurem Marketingu i PR Bankier.pl:

Dagmara Sapierzyńska
d.sapierzynska@bankier.pl
tel: 22 333 99 04
kom. +48 697 660 688
fax: 22 333 99 98

Wydarzenia pod patronatem PIT.pl

Istotne zmiany dla przedsiębiorców w 2017 r. - za nami VII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

Warszawa, 17 stycznia 2017 r.

 

W dniu 16 stycznia 2017 r. w Warszawie odbył się VII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła stacjonarnie i online ponad 950 przedstawicieli kadry zarządzającej, w tym przede wszystkim dyrektorów finansowych, głównych księgowych, szefów sprawozdawczości finansowej i controllingu z firm ze wszystkich sektorów gospodarki. Uczestnicy wysłuchali 11 prelekcji ekspertów KPMG na temat istotnych zmian z obszarów podatków, rachunkowości i prawa, które będą miały istotny wpływ na przedsiębiorców w 2017 r.

Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce organizowane przez firmę audytorsko-doradczą KPMG od 2011 r.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały zagadnienia dotyczące aktualnych zmian w obszarze podatków PIT, VAT, cen transferowych oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Przedstawione zostały także praktyczne zagadnienia dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego i nowej ulgi na działania B+R oraz innych wyzwań biznesowych, jakie czekają na przedsiębiorców w 2017 roku. Eksperci KPMG skoncentrowali się również na reformie ochrony danych osobowych, przybliżyli korzyści wynikające z usług poświadczających, przedstawili nowe standardy MSSF 15 i MSSF 16 oraz wyzwania związane ze standardem MSSF 9. Prelegenci omówili ponadto kwestię wyceny własności intelektualnej w spółkach, przybliżyli tematykę restrukturyzacji oraz przedstawili wyzwania stojące przed centrami usług księgowych i biznesowych w kontekście robotyzacji.

Podobnie jak w ubiegłych latach wśród uczestników Kongresu przeprowadzone zostało badanie na temat polskiego systemu podatkowego. Jego celem było poznanie oceny polskiego systemu podatkowego z punktu widzenia kadry najwyższego szczebla z przedsiębiorstw z różnych branż z całej Polski. Wyniki będą podstawą do przygotowania raportu, pt. „Polski system podatkowy wg uczestników VII Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG”, którego premiera już wkrótce.

VII Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG transmitowany był na żywo w Internecie. Prawie 300 osób uczestniczyło w transmisji online. Cały przebieg wydarzenia relacjonowany był na bieżąco na oficjalnym koncie na Twitterze @KPMGPoland twitter.com/KPMGPoland

Organizatorem i patronem merytorycznym Kongresu jest firma audytorsko-doradcza KPMG w Polsce. Patronat nad VII edycją Kongresu objęli: ACCA Poland, Puls Biznesu, Radio TOK FM, Miesięcznik Bank, Gazeta Finansowa, Harvard Business Review Polska, ICAN Institute, My Company Polska, Nowy Przemysł, Polish Market, Przegląd Podatkowy, Rachunkowość, WBJ Observer, Wolters Kluwer Polska, Bankier.pl, eGospodarka.pl, gf24.pl, inwestycje.pl, ISBNews, ksiegowosc.org, Newseria Biznes, PIT.pl, rachunkowosc.org, wnp.pl, Wp.pl, Money.pl, VAT.pl.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym agenda oraz prezentacja sylwetek prelegentów dostępne na stronie kpmg.com/pl/kongresKPMG.

***

O KPMG:

KPMG to międzynarodowa sieć firm świadczących usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i doradztwa gospodarczego. KPMG zatrudnia 174 000 pracowników w 155 krajach. Niezależne firmy członkowskie sieci KPMG są stowarzyszone z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego. Każda z firm KPMG jest odrębnym podmiotem prawa. W Polsce KPMG działa od 1990 roku. Obecnie zatrudnia ponad 1 500 osób w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi. Więcej na stronie kpmg.pl

W przypadku zainteresowania indywidualnym wywiadem lub rozmową z ekspertami KPMG, zapraszamy do kontaktu z Biurem Prasowym KPMG.